Duben 2007básnička=))))

22. dubna 2007 v 19:55 | Ellisss |  Moje tlachání...

Tak tady je menší básnička od mého kámoše=))kerého mám mocka ráda=))Snažil se =D to se cení...

A pak že kluci nemaj básnické nadání...jenom se jim musí chtít=D


Dneska je neděle tvářím se vesele Tree_dead je prima kotě nenajdu jí ale v botě,srst má pěknou né že ne tvářím se furt vesele =D =o* i když du na ten trénink.Pianista...

22. dubna 2007 v 19:43 | Ellisss |  Filmy

FilmPianista je příběhem Wladyslawa Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v C# moll v jeho podání. Píše se rok 1939 a Szpilmanovi je 28 let. Polsko je napadeno německými vojsky, která brzy přicházejí i do jeho hlavního města Varšavy. Téměř okamžitě jsou uplatněny tvrdé restrikce vůči zdejší židovské komunitě. Szpilman a jeho rodina- rodiče, bratr a dvě sestry - žili až dosud spokojeným životem, brzy jsou však také donuceni podřídit se ponižujícím pravidlům. Kromě toho, že jim docházejí peníze a jídlo, musí pod hrozbou přísného trestu nosit na rukou Davidovu hvězdu. Nátlak se postupně zvyšuje a rodina je na tom stále hůře. Brzy jsou donuceni prodat obrazy, stříbro, nábyteka nakonec i Szpilmanovo drahocenné piáno. Největší ranou je však rozhodnutí, podle kterého mají být všichni Židé umístěni do uzavřeného areálu, obehnaného vysokými zdmi - na místo, které brzy vstoupí do dějin jako Varšavské ghetto.


Tak tenhle filmek zbožňuju=)))Je to sice válečný..ale stojí za to=))Hned od začátku vás zaujme děj...teda kdo si potrpí na válečné filmy=))